Jak na opravdu padnoucí podprsenku

31.7.2017

Základním stavebním kamenem každé podprsenky je obvod. Nese 90% váhy prsou, je-li dobře zvolený. Pokud není, tak váha spočine na ramínkách a ramenou. Zapínání pak máte mezi lopatkami nebo klidně až u krku. Není to pěkné. U větších prsou to ještě doprovází bolestivě zařízlá ramínka a prsa skoro u pupíku. Naštěstí je velice jednoduché zjistit, na jaké obvody se musíte zaměřit.

Prvním krokem je změření obvodu těsně pod prsy. Změříte se nejlépe krejčovským metrem a na nahé tělo. Pokud máte velká prsa, můžete se změřit s dobře padnoucí podprsenkou bez kostic. Metr by měl být vodorovně. Nadechnete se, vydechnete a při výdechu se změříte. Možná vás bude lákat zvolit obvod větší, než jste si změřila. To je velký omyl! Od naměřené hodnoty odečtěte 5-10 cm, tím zjistíte, jaké velikosti obvodů byste měla vyzkoušet. Např. si naměřím 83 cm, odečtu od toho 5 a vyjde mi 78. Zaokrouhlím si to dolů a dostanu se na obvod 75.

Nyní mrkněte na podprsenky, které nosíte. Jaké mají obvody? Sedí to nebo tam máte jiné číslo? Pokud jste si naměřila jiný obvod, než který normálně nosíte, nezapomeňte, že pak při zkoušení musíte upravit také písmenko košíčků - viz minulý článek. Obvod máte změřený, jak pracovat s košíčky také víte, tak můžete jít zkoušet.

Jak vypadá opravdu padnoucí podprsenka?

Podprsenku zkoušejte na první háček (nejvolnější). Obvod by měl být rovnoběžně s podlahou (stejně jako metr při měření). Zadní panel odtáhnete max. na 2 prsty a střed podprsenky by měl doléhat těsně na hrudní kost (neměl by jít odtáhnout).

Na první obrázku je obvod příliš volný, na druhém je správně.

 

Obvod by vás neměl škrtit, měla byste v něm volně dýchat. Zároveň ale musí v průběhu dne držet na místě. V kabince to můžete snadno otestovat zvednutím rukou nad hlavu.

Na prvním obrázku je vidět, že kostice odstávají a to by neměly. Na druhém obrázku je správný obvod, který drží pevně na místě.

 

Kostice košíčku neleží na prsní tkáni ale lemuje prso, na boku směřuje do podpaží. Prsa jsou v košíčku pěkně usazená, nic nevykukuje a ani nemáte volný prostor mezi prsem a košíčkem. I zde můžete použít jedoduchý test - předkloňte se, jako byste si chtěla ve stoje zavázat botu. Prsa by vám neměla vypadávat, ale držet bezpečně v košíčku.

Na první obrázku je opět špatná varianta - moc malý košíček - prsa lezou nahoře i po stranách. Na druhém obrázku je to správně - není zde znatelný předěl mezi prsem a košíčkem.

 

A také ramínka mají svoje pravidla. Ramínka by vás neměla dřít a ani se bolestivě zařezávat, měla byste pod něj strčit 1 prst. Pokud vás trápí mírná asymetrie prsou - u většího prsa ramínko povolte a u menšího naopak utáhněte.

Opravdu padnoucí podprsenku nemusíte přes den stahovat, vytahovat a různě upravovat - prostě sedí jako přišitá. :-)

Obrázky jsem si vypůjčila na blogu abracabra.cz

 

Nejste si jistá, jestli je vaše podprsenka opravdu padnoucí? Přijďte k nám na bezplatnou konzultaci.

 

 

 

Zaregistrujte se

Získáte tak přehled o novnkách a aktuálních slevách!

Pod Hrází 472
381 01 Český Krumlov

Copyright 2021 OP Prádlo All right reserved.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Rozumím