Jak z "Béček" udělat "Déčka"

12.7.2017

Častým omylem je, že bereme označení košíčků A, B, C, D, E,... jako pevně dané. Určitě jste někdy slyšela přirovnání typu A jako angrešt atd. Ovšem značení košíčků není tak prosté, jak se na první pohled může zdát. Samotné písmenko totiž neřekne vůbec nic, jeho velikost se mění v závisloti na obvodu. Podprsenka 65D má úplně jiný košíček než 85D (viz obrázek č. 1). Košíček totiž udává rozdíl mezi obvodem přes prsa v nejširším bodě a obvodem těsně pod prsy. Košíček A značí rozdíl 1 palec (asi 2,54 cm), B značí rozdíl 2 palce atd. Ale konec nudné teorie. Co si z toho vzít do života?

Porovnání 65D a 85D 

Obrázek 1: porovnání 65D a 85D               Obrázek 2: porovnání 65F a 85B

Jak postupovat, když zkouším podprsenku?

Vysvětlíme si to na následující tabulce velikostí.

70B 75B 80B 85B 90B
65C 70C 75C 80C 85C
60D 65D 70D 75D 80D

 

1. Sedí mi obvod, ale nesedí mi košíček. - Zde není žádný chyták, pokud je mi košíček malý, zkusím podprsenku se stejným obvodem, ale větším košíčkem. V tabulce se pohybuji po svislici např. 75B - 75C

2. Sedí mi košíček, ale nesedí mi obvod. - Podle obvodu musím také upravit písmenko košíčku, platí zde nepřímá úměra. Pokud hledám užší obvod, pak zvětším písmenko. U širšího obvodu zase písmenko změnšuji. Mrkněte na sloupce v tabulce. To jsou tzv. sesterské velikosti - košíček podprsenky 70B odpovídá košíčku podprsenky 65C a také 60D.

3. Nesedí mi obvod ani košíček. - Zkouším třeba podprsenku 75C a zjistím, že mi je velký obvod i košíček. Zde se jednoduše posunu v rámci řádku k menší velikosti na 70C. Nebo můžete využít kombinaci předchozích postupů. Nejprve tedy najdu menší košíček jako v 1. případě - posouváme se po svislici na 75B. Teď nám sedí košíček, ale nesedí nám obvod. Stejně jako v 2. případě najdu odpovídající sesterskou velikost - posouvám se ve sloupci dolů na 70C.

 

Při hledání té opravdu padnoucí velikosti je třeba zkoušet a zkoušet. Teorie je hezká věc, ale je třeba mít na paměti, že různé kolekce i od jednoho výrobce mohou sedět naprosto odlišně. Příště si povíme, jak se změřit a jak by měla podprsenka správně sedět.

Líbí se vám naše články? Nechte si od nás zasílat newsletter. Stačí se přihlásit k odběru vlevo dole a už o nic nepřijdete.

 

Zaregistrujte se

Získáte tak přehled o novnkách a aktuálních slevách!

Pod Hrází 472
381 01 Český Krumlov

Copyright 2021 OP Prádlo All right reserved.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Rozumím