Mám opravdu padnoucí podprsenku?

5.10.2017

Oblečte si svoji podprsenku, kterou běžně nosíte. Nejlépe tu úplně nejnovější, jelikož u starších budou data zkreslená. Podprsenku si oblečte na nejvolnější háček. Na ten se podprsenka zkouší vždy! Časem obvod podprsenky povolí a vy aspoň máte prostor, kam utahovat, aby vám déle vydržela. Poté je třeba prsa pohodlně usadit v košíčku. Pravou ruku strčíte do levého košíčku, vezmete prso a posunete ho více ke středu, aby se veškerá prsní tkáň schovala do košíčku. A stejný postup pak zopakujete s levou rukou a pravým prsem. Poté se můžete předklonit a zatřepat hrudníkem ze strany na stranu (jako tanečnice), aby se tkáň rovnoměrně rozprostřela v košíčku.

Nyní postupujte dle dotazníku a zjistěte, jak vám podprsenka sedí. Mrkněte také na tabulku velikostí, kde případně zjistíte, na jakou velikost se posunout.

Zapínání a obvod

1. Zapínání je mi volné a během dne mi leze nahoru blíže k lopatkám. Když zvednu ruce, podprsenka mi vyleze nahoru a prsa vykouknou spodem.

V tomto případě máte obvod moc volný. Zkuste podprsenku zapnout na další háčky. Připomínáme, že zkoušíme podprsenku, kterou máte doma, v obchodě byste si vybrala jinou velikost. Pokud je vám podprsenka volná i na nejpevnější zapínání, pak jí vyhoďte a kupte si novou.

2. Obvod podprsenky mě bolestivě řeže a nemohu v něm dýchat.

V tomto případě máte obvod moc těsný. Můžete si zakoupit samostatné zapínání, které vám obvod prodlouží. Časem podprsenka sama povolí a již bude její nošení příjemnější.

Malý tip - Aby vám podprsenka vydržela co nejdéle, nenoste ji dva dny za sebou. Nechte ji alespoň den odpočinout, aby elastická vlákna měla čas se stáhnout do původních tvarů.

Obvod nese 90% váhy prsou a proto by měl být dostatečně pevný, neměl by vás ale škrtit. Správně byste měla zapínání odtáhnout na vzdálenost max. 2 prsty. Obvod by měl být rovnoběžně s podlahou a zapínání by mělo být zhruba tak v polovině zad.

Ramínka

1. Ramínka mi sklouzávají z ramenou.

Zkuste ramínka utáhnout, správně by měla být utažená tak, že pod ně pohodlně strčíte 1 prst. Pozor! Utažení ramínek vám nesmí zvedat obvod nahoru. Také je možné, že vám nesedí kvůli střihu podprsenky. Balkonetkové podprsenky mají ramínka dále od středu a některým ženám mohou padat. V tom případě si raději vybírejte podprsenky, které mají možnost zapínání křížem.

2. Ramínka se mi bolestivě zařezávají do ramenou.

Toto většinou způsobuje příliš volný obvod. Jak jsme již psali, jeho úlohou je nést 90% váhy prsou, pokud je moc volný, pak váha spočine na ramínkách, které na to nejsou uzpůsobené. Nejprve si tedy zkontrolujte, jestli obvod sedí. Pokud ano, pak je možné, že máte ramínka jen příliš utažená a jednoduše je povolte, abyste pod ně strčila 1 prst. :-)

Košíčky

1. Košíček nepojme celé prso, to vylézá na straně nebo se mi pod tričkem rýsují bulky (tzv. čtvrtá prsa). Když se předkloním, prsa mi vypadnou. Kostice leží nebo mi tlačí do prsní tkáně.

Košíček je moc malý. Když podprsenku sundáte, otlaky od kostic by měly kopírovat tvar prsou a ne na nich ležet nebo do nich nepříjemně píchat. Pozor, to je velice nebezpečné. Kupte si podprsenku s větším košíčkem.

2. Košíček mi odstává a rýsuje se mi hranka pod tričkem. Kostice mě píchá do podpaží.

Košíček je moc veliký, zkuste podprsenku s menším košíčkem. Jak jsme psali v prvním případě. Kostice by měly kopírovat tvar prsou, nepíchat do prsní tkáně a ani do podpaží.

Košíček by měl pojmout celé prso, samozřejmě míra zakrytí záleží na střihu podprsenky. S různými střihy košíčků také dosáhnete odlišného vzhledu vašeho dekoltu.

 

Opravdu padnoucí podprsenka je velice důležitá nejen kvůli estetice, ale také ze zdravotních důvodů.

Jde vám z toho hlava kolem a nevíte, jestli tedy nosíte správnou velikost nebo ne? Nechte to na odbornících, přijďte k nám a společně zjistíme, jaká velikost je pro vás ta pravá.

 

Líbí se vám naše články? Nechte si od nás zasílat newsletter. Stačí se přihlásit k odběru vlevo dole a už o nic nepřijdete.

 

Zaregistrujte se

Získáte tak přehled o novnkách a aktuálních slevách!

Pod Hrází 472
381 01 Český Krumlov

Copyright 2021 OP Prádlo All right reserved.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Rozumím